פינוי בינוי

פינוי בינוי היא תכנית במסגרתה בעלי בתים מאפשרים לקבלן להרוס את בית הדירות שלהם ולבנות במקומו בית דירות גדול בו הם יקבלו בתמורה דירה חדשה.

התחדשות עירונית תמ"א 38

מהו פינוי בינוי?

פינוי בינוי היא חלק ממדיניות ההתחדשות עירונית בערים המרכזיות בארץ שנועדה לפתרון במספר תחומים.

התכנית נועדה לשדרג אזורים עירוניים ישנים או מוזנחים ולהפכם לאזורים חדישים ומטופחים בכדי לשפר את רמת הדיור ואיכות החיים של התושבים באיזור לצד ניצול מירבי של הקרקעות בעיר.

ערים רבות במרכז מצטרפות לטרנד ופרויקטים כגון פינוי בינוי בת ים, פינוי בינוי חולון ועוד מוכרזים בכל יום.

התחדשות עירונית תמ"א 38

איך זה עובד?

לאחר אישור הפרויקט, דיירי הבניינים באזור שאושר מתפנים מרצונם לטובת מגורים חלופיים זמניים, במימון היזמים. לאחר הרס הבניינים הישנים, נבנים בנייני מגורים מודרניים וחדישים, בהם מקבלים הדיירים דירות חדשות וגדולות יותר.

בית תמ"א 38
יזם תמא 38

בוחרים את היזם המתאים ביותר

מורכבותו של פרויקט פינוי בינוי דורשת יכולות וניסיון רב מהיזם הלוקח על עצמו את הפרויקט.
לניצן פרויקטים ניסיון רב בתחום הפינוי בינוי – במסגרת ייעוץ משפטי המוענק לחברות העוסקות בתחום, לרבות קידום פרויקטים לפינוי בינוי בצד התכנוני ובפרט בתחום של ארגון ואיסוף בעליי זכויות במתחמים שהוכרזו לפינוי בינוי ויצירת ההתקשרות בינם לבין יזמים לביצוע הפרויקטים.
לחברתנו ניסיון משפטי וניסיון יזמי בפרויקטים שונים בתחום ההתחדשות העירונית, ניסיון המהווה ערך מוסף ייחודי ומשמעותי לטיפול בפרויקטים בתחום הפינוי בינוי, תמ"א 38 ומקרקעין.

יזם תמא 38

כיצד מתבצע התהליך?

פינוי בינוי 1

ההכרזה על שטח כעל מתחם פינוי בינוי נעשית על מנת לעשות שימוש יעיל יותר בקרקע, על מנת לאפשר עתודות מגורים תוך שמירה על שטחים ירוקים בעיר ועל מנת לשפר את תדמית העיר. השטחים המוכרזים כמתחמי פינוי בינוי הם בדרך כלל שכונות או אזורים דלילים או מדורדרים מבחינה חברתית וכלכלית. בשטחים אלה מבוצעת בדרך כלל הריסת המבנים ובנייה מחדש של שכונה צפופה יותר ובעלת תשתיות משופרות. בשטחים המוכרזים כמתחמי פינוי בינוי ניתנות תוספות של זכויות בנייה והטבות מיסוי, כגון פטור מהיטל השבחה. כל אלה מעודדים התקשרות בין היזמים לדיירים במתחם. לרוב הפינוי כרוך בפיצוי של התושבים שגרו במקום, לפחות בדיור חילופי, בין אם באותו מתחם ובין אם באזור אחר.

פינוי בינוי 2

יזם פונה לדיירי בניין (או מספר בניינים) ומחתים אותם על הסכמה לפרויקט בינוי. בהסכם מבטיח היזם לדיירים דירה חדשה בשטח זהה או גדול יותר מהדירה הקיימת, תשלום שכר דירה בזמן הבנייה, ותשלום הארנונה על שטח הדירה הישן. היזם הורס את המבנה הקיים ובונה במקומו מבנה גבוה יותר ובעל מספר דירות גדול יותר (בהתאם להיתר הבנייה שניתן ליזם), כאשר חלק מהדירות ניתנות לדיירים הקודמים, וחלקם נמכרות לדיירים חדשים.

בבחירת יזם פינוי בינוי חשוב לבחור חברה עם ניסיון בתחום. בעזרת הניסיון העשיר שצברנו בארגון וביצוע פרויקטים יזמיים, בנוסף לידע והניסיון המשפטי מהווה ערך מוסף ייחודי ומשמעותי בטיפול בתחום פרויקטים של התחדשות עירונית ומקרקעין בכלל והופך את ניצן פרויקטים לחברה הטובה ביותר לפרויקט שלכם.

צרו איתנו קשר
כתובת: ירושלים 2, ראשון לציון
מיקוד: 7531370
טלפון: 03-525-8943
פקס: 03-517-0085
מייל: nitzanprojects@gmail.com
לפרטים ותיאום פגישה אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

להתקשר לחץ כאן