תמ"א 38 בתחום ההתחדשות העירונית

תמ"א 38 – תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. התכנית אושרה על ידי ממשלת ישראל, ב-14 באפריל 2005 והופכת פופולריות יותר ויותר בשנים האחרונות בתחום ההתחדשות העירונית. התכנית ומאפשרת שיפור איכות החיים וסביבת המגורים הקיימת והעלאה משמעותית של ערך הנכס.

מהי תמ"א 38?

המושג תמ"א הוא ראשי תיבות של המונח "תכנית מתאר ארצית". תכניות מתאר ארציות מסדירות נושאים שונים בתחום התכנון ובנייה בישראל ונותנות הנחיות לביצוע של ותכניות אלו.

תמ"א 38 היא ותכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה והיא מחולקת לשני סוגים:

תמ"א 38 1 מכונה גם "תמ"א חיזוק". במסגרת תהליך תמ"א 38 1 מתבצע תהליך חיזוק מבנים ושיפוץ בניין קיים כנגד רעידות אדמה וטילים ותוספות שונות לבניין – עד שתי קומות נוספות, חדרי ממ"ד לדירות, מעלית ועוד.

תמ"א 38 2 מכונה גם "תמ"א הריסה". במסגרת תהליך תמ"א 38 2 הורסים את הבניין הקיים ובונים בניין חדש מהיסודות, בהתאם לכללי הבנייה החדשים. בניגוד להליך "פינוי בינוי", שמתאפשר רק למספר גדול של דירות ובניינים, תמ"א 2 ניתן לבצע גם רק עבור בניין יחיד.

מפת תכנית מתאר ארצית
תמ"א 38

למה תמ"א 38?

מטרתה של תמ"א 38 1, תמ"א 38 2, היא לאפשר קבלת היתר בנייה לחיזוק מבנה ללא צורך בהכנת תכנית מפורטת, ובכך לעודד בעלי בתים לחזק את המבנים שבבעלותם. התמריץ העיקרי לבעלי הבתים הנובע מהתכנית הוא הענקת זכויות בנייה אשר עוברות ליזם (לצורך מימון החיזוק) ובתמורה יזם תמ"א 38 מחדש את המבנה הקיים.

תמ"א 38

לתמ"א 38 בוחרים בחברה המתמחה בתחום!

לניצן פרויקטים ניסיון וידע משמעותי בתחום זה, הן בטיפול הליווי תמ"א 38 בכלל, ובפרט בייצוג דיירים מול יזמים/קבלנים בנושא תמ"א 38. בין השאר, נבחרנו על ידי החברה הכללית ראשון לציון, לאחר התמודדות מול מספר חברות נוספות, לספק את השירותים המשפטיים בעניין תמ"א 38, ובכל מה שקשור בכך לאחר שהוכחנו כי יש לנו את הידע, הכישורים והניסיון לטיפול בכל בארגון וביצוע פרויקטים יזמיים בתחום המגורים בכלל ובתחום תמ"א 38 בפרט.

תהליך חיזוק מבנים בכלל ותמ"א 38 בפרט מורכב מפרטים רבים ומורכבים, החל החל מבדיקת התכנות הפרויקט בראש ובראשונה בצד המשפטי, עמידת המתחם בתנאי הסף של תמ"א 38 עיון בתיק הבית המשותף ואיתור מכשולים אפשריים, בהמשך בצד התכנוני, קרי בדיקת התכנות הפרויקט הלכה למעשה, שכן ישנם לא מעט פרויקטים שעומדים בתנאי הסף, אך אינם ברי מימוש מן הבחינה התכנונית (לדוגמה בשל העדר פתרונות חנייה, מעלית וכיו"ב). בנוסף, מן הבחינה הכלכלית, שכן בהעדר התכנות כלכלית לא ניתן יהיה לממש מן הסתם את הפרויקט, גם אם הוא עומד בכל תנאי הסף, כאמור.

לוגו ניצן פרויקטים

בבחירת יזם תמ"א 38 חשוב לבחור חברה עם ניסיון בתחום. בעזרת הניסיון העשיר שצברנו בארגון וביצוע פרויקטים יזמיים, בנוסף לידע והניסיון המשפטי מהווה ערך מוסף ייחודי ומשמעותי בטיפול בתחום תמ"א 38 1, תמ"א 38 2, פרויקטים של התחדשות עירונית ומקרקעין בכלל והופך את ניצן פרויקטים לחברה הטובה ביותר לפרויקט שלכם.

צרו איתנו קשר
כתובת: ירושלים 2, ראשון לציון
מיקוד: 7531370
טלפון: 03-525-8943
פקס: 03-517-0085
מייל: nitzanprojects@gmail.com
לפרטים ותיאום פגישה אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

להתקשר לחץ כאן